За нами наше майбутнє

Зробімо його доступним... Ми здатні на більше...

Third Generation

3G (англ. 3rd Generation) — «третє покоління технології мобільного зв'язку» — набір послуг, який включає до себе як високошвидкісний мобільний доступ до послуг мережі Інтернет, так і технологію радіозв'язку.

Термін "3G" використовується для опису сервісів мобільного зв'язку стандартів наступного покоління, які забезпечують більш високу якість звуку, а також високошвидкісний інтернет-зв'язок та мультимедійні сервіси. Мобільні мережі третього покоління (3G) відрізняються від мереж другого покоління (2G), таких як наприклад цифровий стандарт мобільного зв'язку GSM, зв'язок перехідного покоління (2.5G) GPRS набагато більшою швидкістю передачі даних, а також ширшим набором і високою якістю послуг, що надаються. Інноваційна діяльність з розробки 3G (UMTS і CDMA2000) розпочалася у 1992 році.

3G в Україні

У грудні 2006-го року компанія ЗАТ «Телесистеми України» оголосила про запуск з січня 2007-го року мережі 3G під торговою маркою «PEOPLEnet». 1 листопада 2007-го року державне підприємство Укртелеком запускає мережу мобільного зв'язку 3G під брендом «Utel». З 2012 р. її правонаступником стала компанія "ТриМоб". Після приєднання у 2013-му році CDMA UKRAINE до Інтертелекому в Україні діють такі оператори мобільного 3G зв'язку: ТриМоб, Інтертелеком, PEOPLEnet. 23 лютого 2015, в ході торгів між трьома найбільшими операторам мобільного зв'язку України (Київстар, МТС Україна та life:) Україна) перший лот відійшов оператору Life :). Компанія «Астеліт» заплатила за нього 3,35 мільярдів гривень, перебивши пропозицію «МТС Україна» розміром в 3,22 мільярди гривень. За оцінками конкурентів на тендері, компанія переплатила 600 мільйонів гривень. Переможцем по другому лоту стала «МТС Україна». Компанія не підвищувала початково запропоновану ставку і придбала другу ліцензію за 2,71 мільярдів гривень. Останній третій лот автоматично перейшов «Київстару» за підсумками голосування НКРЗІ. Сума, яку компанія заплатила за частоту, як і передбачалося, склала 2,7 мільярдів гривень.

Інформація взята з вільної онлайн-енциклопедії (www.wikipedia.org)